Első alkalommal rendeztek Évértékelő és Díjátadó Gálát a kézilabdasportban sikeres gyerekeknek 2016. május 27-én, Mátészalkán. A szatmári női kézilabda utánpótlás szempontjából kiemelkedő jelentőségű eseményen Boros Anita vagyongazdálkodásért felelős helyettes államtitkár különdíjat adott át legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó játékosnak.
A Szatmár Ferencváros női kézilabda utánpótlás projekt egy határon átnyúló kezdeményezés, melynek alapvető célja egy regionális utánpótlás bázis létrehozása a szivacskézilabdában, a nemzetközi kézilabda utánpótlás kinevelése, mellyel tovább erősíthetőek a Szatmár térségében lakók emberi és sportszakmai kapcsolatai.
Boros Anita az eseményen köszöntőjében elmondta: „Örömömre szolgál, hogy ma itt lehetek, hiszen célunk nemcsak a kézilabda utánpótlásának fejlesztése, fiatal tehetségek felkutatása, kinevelése, hanem legalább annyira fontos a klubok utánpótlást érintő szakmai munkájának támogatása és elismerése is. A kormány tevékenységéből egyértelműen látható az elkötelezettség az élsport, az utánpótlás-nevelés és a szabadidősport megfelelő infrastrukturális fejlesztése mellett, hiszen tudjuk, hogy minden, a sportba fektetett forint többszörösen térül meg az egészségügyi kiadások terén.”
Az elmúlt időszakban a kormány által elkezdett beruházási programoknak köszönhetően jelentősen csökkent Magyarország lemaradása a világ élvonalához képest a sportinfrastruktúra fejlesztések területén.
Magyarország Kormánya a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Programjában tanterem, tornaterem és tanuszoda beruházásokat valósít meg országszerte, jellemzően hátrányos helyzetű térségekben, az agglomerációs településeken és a járásközpontokban. A program eredményeként olyan hiánypótló létesítmények épülnek, melyek alkalmasak a mindennapos testnevelés és a sport iránti igény kiszolgálására, azokon a településeken, ahol az eddig nem volt lehetséges.
A létesítmény-fejlesztések terén érdemi előrelépést hozott a kézilabda sportágban is a TAO rendszer bevezetése. A látvány-csapatsportok támogatásának bevezetése óta összesen 105 kézilabda sportlétesítmény építése vagy fejlesztése kapott jóváhagyást mintegy 12,9 milliárd forint értékben, mely az idei évben további beruházásokkal bővül majd.
(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)