Magyarország, a magyar nép jövőjéről szól az október 2-i kvótanépszavazás - hangsúlyozta Simicskó István honvédelmi miniszter.

Simicskó István a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MVJSZ) által, Október másodikán nemet mondunk! címmel rendezett konferencián tartott előadásában kiemelte: a népszavazás tétje hosszú távon az, hogy megmarad-e a kultúránk, az értékrendünk és az ezer éves államiságunk.

A településvezetőket arra kérte, ösztönözzék az embereket, hogy menjenek el voksolni október 2-án és szavazzanak nemmel a kényszerbetelepítésre, mert - mint hangsúlyozta - "tarthatatlan, amit a brüsszeli bürokraták ránk akarnak kényszeríteni".

Simicskó István beszélt arról, hogy a migráció kapcsán a baloldali liberális vélemények először álproblémáról szóltak, azt mondták, hogy a Fidesz generálja a feszültséget, semmiféle migrációs veszély nincsen. Ehhez képest több mint másfél millió migráns érkezett Európába, az erőszakos cselekmények száma rendkívül megnőtt - mondta a miniszter hozzátéve, hogy Európában több mint 300 ember halt meg terrorcselekmények következtében az elmúlt egy évben.

Ha ezeket a figyelmeztető jelzéseket az brüsszeli bürokraták nem érzékelik, akkor nagy baj van - hangsúlyozta Simicskó István, aki párhuzamot vonva a mintegy félezer évvel ezelőtti Európával arról beszélt, hogy az akkori és a mostani Európai is megosztott volt és az akkori vezetők is más belső problémákkal voltak elfoglalva Európa határának védelme helyett.

Mint mondta, minden egyes civilizáció vallási talapzaton áll, és ha a vallási talapzat megrendül, akkor civilizáció jövője kerülhet komoly veszélybe.

Simicskó István beszélt arról is, hogy Európa nagyvárosaiban a lakosság összetételében történt változás: például 1999-ben Párizs lakosságának 14 százaléka volt bevándorló, ma pedig 23 százalék. Ez jól mutatja azt a folyamatot, amelyet - mint mondta - többféleképpen nevezhetünk, akár bevándorlásnak, "új honfoglalásnak" vagy "a globalizáció felgyorsításának".

Kijelentette: ha Európa nem erősíti meg a hitét és helyette a "hiszékenység útjára lép", amikor a migrációban csak humanitárius szempontokat lát, veszélyeket nem, akkor "bajba fogunk kerülni".

Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a határellenőrzés fontosságát hangsúlyozva arról beszélt, hogy mára jelentősen romlott Európában a belbiztonsági helyzet, ami a határokon kezdődik.

Mi nyitottak vagyunk arra, hogy segítséget nyújtsunk azoknak, akiket valóban üldöznek, de nem vagyunk nyitottak azokra, akik más célok miatt érkeznek Magyarországra - hangsúlyozta. Bakondi György kijelentette: nem lehetséges, hogy a magyar emberek helyett brüsszeli bürokraták döntsenek a migránsok magyar településekre történő betelepítéséről.

A tanácskozáson több mint 270 települési vezető vett részt.

(MTI)