A területrendezési tervek meghatározzák a legalapvetőbb országos szabályokat, térségeink térbeli rendjét, így településeink sikeres működésében is fontos szerepet töltenek be. A Miniszterelnökség másfél éves előkészület után feltárta a magyar területrendezés nehézkességének okait, és 2017-re időzíti a területrendezési tervrendszer alapvető megújítását
A megújítás állami bürokráciacsökkentéssel egybevágó célja, hogy a terület- és településrendezési, valamint a településfejlesztési tervek hatékonyan járuljanak hozzá hazánk optimális térszerkezetének kialakításához, a jogbiztonság növeléséhez, a beruházások kiszámítható, értékalapú és a gazdaságélénkítést is támogató, hosszú távú feltételeinek meghatározásához, a természeti és épített értékek védelme mellett.
Szükségesnek tartjuk a területrendezési tervek egy időben, a fejlesztési tervezéshez igazodóan történő elkészítését, keretjellegük erősítését, a megyei tervek önállóságának növelését, a tervrendszer – különös tekintettel a balatoni tervrendszerre –egyszerűsítését.
A területrendezési tervek jövő évi változása után a szolgáltató államra jellemzően egyszerű és áttekinthető tervek képesek lesznek a településeknek irányt mutatni, az országos és térségi közösségi érdekeket rugalmasan, korszerűen közvetíteni.
További információért forduljon kérdéseivel a [[[fOxXiKquR90NQ1c0i3EdGVydWxldHJlbmRlemVzQG1lLmdvdi5odQ==]]] címre írt levéllel!
(Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkárság)