2017. február 15-én indult útjára az INTERREG határon átnyúló együttműködés keretében megvalósuló DANUrB projekt. A nyitónapon Füleky Zsolt építészeti és építésügyi helyettes államtitkár beszédében köszöntötte a résztvevőket, és kiemelte, hogy az épített és természeti környezetünk olyan kulturális érték, amely megalapozza és meghatározza egy adott településen, vagy térségben élők identitását - ebben a folyóvizek, a vízpartok szerepe, látványa kiemelkedően fontos.

DANUrB projekt célja, hogy a Duna menti települések kulturális identitása megerősödjön; a Duna épített, kulturális és társadalmi értékek, örökségének feltárásával egy közös turisztikai hálózat és márkanév jöjjön létre.

Kép letöltéseFotó: BME Urbanisztika Tanszék

A projekt vezető partnere a BME Építészeti Kar Urbanisztika Tanszéke; a projektpartnerek pedig szerb, szlovák, horvát, román, bolgár és osztrák települések önkormányzatai, egyetemei, turisztikáért felelős szervezetei, civil szervezetei és egyéb szakmai ügynökségei, akik a projekt során közösen dolgoznak ki egy fenntartható kulturális és idegenforgalmi stratégiát, amelynek várhatóan részét képezi majd a Duna környezetformáló jelentőségének bemutatása, összhangban a 2016-ban bevezetett, a településkép védelméről szóló új törvényi szabályozással.

(Miniszterelnökség)